محمد محمدی یکشنبه 19 فروردین 1397 03:06 ب.ظ نظرات ()


مارادونا و مسی

ستاره پیشین تیم‌ ‌ملی فوتبال آرژانتین مهاجم بارسلونا را بیشتر شبیه به عروسک مخملی می‌داند تا یک فوتبالیست.

 ‌به نقل از آس، فیفا جمعه هفته‌ گذشته اعلام کرد محرومیت چهار جلسه‌ای لیونل مسی را لغو کرده است. این مهاجم آرژانتینی به علت توهین به داور در دیدار برابر شیلی چهار جلسه از همراهی تیمش محروم شد. او به همین علت بازی  برابر بولیوی را از دست داد و تیمش دو بر صفر مغلوب شد. پس از این شکست تیم ملی آرژانتین به رتبه پنجم جدول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سقوط کرد.

با این حال پس از فرجام‌خواهی فدراسیون فوتبال آرژانیتن فیفا آن را قبول کرد. دیگو آرماندو مارادونا پس از چند روز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و به رادیو دلارد گفت‌: ابتدا اعلام کردند مسی چهار جلسه محروم است اما ناگهان سه جلسه را لغو کردند. این کار غیر منتظره است اما مسی سزاوار یک جلسه محرومیت بیشتر بود.

ستاره پیشین تیم‌ ‌ملی آرژانتین افزود: مسی اهل توهین کردن نیست. او یک سال زیر نظر من کار کرد و بیشتر شبیه عروسک مخملی است تا یک بازیکن فوتبال.

مارادونا در ادامه‌ اظهار کرد: باید همه چیز را در اختیار جیانی اینفانتینو (رییس فیفا) قرار بدهند تا همه بدی‌های این سازمان را از بین ببرد. آنهایی که دزدی کردند را کنار بگذارد و فیفا را به سازمانی فوتبالی و شفاف را تبدیل شود. می‌خواهم از مسی درخواست کنم با مردم صحبت کند. با اینفانتینیو در رابطه با محرومیت مسی حرفی نزدم زیرا او در کمیته‌ استیناف نقشی ندارد.

سرمربی پیشین آلبی سلسته که از کاهش محرومیت مسی خوشحال است، در این زمینه اظهار کرد: باید به همه کسانی که تلاش کردند محرومیت مسی کاهش پیدا کند تبریک بگویم.

مارادونا درباره خورخه سامپائولی که به عنوان سرمربی آینده تیم‌ ‌ملی کشورش انتخاب شده است نیز واکنش نشان داد و عنوان کرد: اینکه تیم ملی آرژانتین مربی نداشت مرا نگران کرده بود. بهترین آرزوی را برای تیم‌ ‌ملی دارم. سامپائولی مدت‌هاست که به مربیگری مشغول است. امیدوارم بتواند موفق عمل کند. او باید بفهمد که آرژانتین اروپا نیست. باید در هر صورت به جام جهانی صعود کنیم.